⏱ Основна різниця між Scrum та Kanban – у довжині ітерацій. У Scrum ітерації – зазвичай 2 тижні, у Kanban скрам майстер завдання програмісту можна «підсовувати» хоч щодня. Scrum — це не просто набір інструментів, це цінності і традиції, які культивуються у команді. Якщо ви прагнете побудувати якісну комунікацію, довірчі відносини і культ дедлайну, вам точно варто спробувати цю методику. З чого починається колаборація та скільки часу потрібно на запуск?
Є Питання? Заповни Форму – Ми Тобі Зателефонуємо Та Все Підкажемо 💙
Scrum належить до сімейства Agile-методик, але при цьому є приватним прикладом. Тоді як Agile — це швидше набір принципів або філософія керування. У 1995 році Джеф Сазерленд і Кен Швабер привели скрам в систему у статті «Розробка програмного забезпечення за скрамом» (SCRUM Software Development Process).
Засоби Управління Проєктами, Що Підтримують Скрам
Головний фокус у Kanban — це поліпшення всього процесу роботи. Це ще один важливий елемент проєкту, який дозволяє команді працювати з більшою ефективністю, забезпечуючи повну прозорість проєкту. Артефакти — це набір документів, котрий необхідно регулярно передивлятися кожному члену команди. Кількість таких артефактів встановлюється індивідуально, під задачі проєкту.
Не Пропустіть Жодного Оновлення На Echometer Та Отримайте Натхнення Для Гнучкої Роботи
Кожна ітерація починається зі складання плану роботи з кожної з історій. Щодня проводяться зустрічі, де кожен член команди робить короткий звіт про те, що зроблено, які є проблеми та що робитиме далі. Тривалість планерки – не більше 15 хвилин, у скрам-команді може бути не більше ніж 9 учасників. Команда від трьох до семи осіб, яка має можливість приймати рішення самостійно. Ніхто не може сказати команді розробників, яку кількість завдань вони повинні робити протягом ітерації. Scrum майстер і Product Owner можуть давати свої рекомендації, але саме Dev команда повинна приймати фінальне рішення про те, яку кількість роботи вони зроблять.
Кожного разу перевіряється хід робіт і, можливо, попередній план адаптується до реальних умов. Ми також встановлюємо, що нам вдалося зробити за останні 24 години, який план дій і чи не виникли у нас труднощі. Модератор зустрічей – скрам-майстер, він відповідає за виконання завдань та створення умов праці. Через нього проходять усі комунікації між членами команди. Відповідає за справність техніки, виконання дедлайну, і має досягти позитивного результату – аж до постачання працівника новим ноутбуком, продуктами чи кавою.
- Вони налаштовані на загальний результат і прагнуть однієї цілі.
- Вони кросфункціональні, їхня кросфункціональність залежить від області роботи.
- З іншого боку – він повинен щільно взаємодіяти з клієнтами – в його завдання входить побудувати довготривалі та хороші взаємини з клієнтами.
- Перекладено, адаптовано й доповнено командою BrainRain у відповідності з єдиним офіційним документом, де пояснюється зміст скраму — Скрам Гайдом (The Scrum Guide Reordered, 2020).
- Скрам як фреймворк управління проєктами базується на тому, що самоорганізовані команди постачають закінчені продукти у фіксовані терміни, які також називаємо спринтами.
- Це дає дітям цінні відгуки про ефективність і актуальність їх роботи, особливо якщо вони бачать результати роботи інших команд.
Виявилося, що за ті самі four місяці роботи ми зробили у 8 разів більше. Врешті ми стали першою Scrum-командою в Україні, яка реалізувала державний реформаторський проєкт. Ви бачите, які задачі є в команди на цей спринт і можете оцінити ефективність. Чіткі задачі на короткий термін дисциплінують та мотивують працівників, і неважливо, йдеться про роботу івент-менеджера, копірайтера чи нотаріуса.
Учасники звичайно не «б’ються», але, як і спортивна команда, — є єдиним цілим. Зазвичай, це близько 10 осіб, залучених до однієї справи. Вони налаштовані на загальний результат і прагнуть однієї цілі. Однак важливо знати, що гнучкі та скрам-методології не є панацеєю чи універсальним рішенням.
Таким чином команда впродовж цього терміну зосереджена на одній вимірюваній меті і працює для її досягнення. За це питання відповідає скрам-майстер, він спілкується із замовником упродовж усього процесу. Але й він далеко не завжди досягне ідеалу – адже замовник може сказати, що так, він хотів так, але тепер обставини змінилися, і треба по-іншому. Після формування бэклога члени команди зважують сили та термін ітерації – час, необхідний для ривка. Якщо вона триває тиждень, і до неї входить п’ять історій користувача, то для реалізації проекту потрібно п’ять тижнів. На зв’язку знову Олександра Скібіна та Андрій Кульшан і ми продовжуємо розбирати ролі, які бувають в SCRUM команді!
Скрам — не лінійний метод розробки; це не каскадна модель. Каскадна модель (англ. waterfall) — лінійна послідовність подій, коли продукт планують, розробляють, тестують і так далі в суворій послідовності. Жоден наступний етап не починається, допоки не завершено попередній. Загалом Scrumban — це щось на кшталт Porsche у світі управління проєктами. Швидко їде, легко адаптується до змін і рідко підводить.
В інтерв’ю Webpromo разом з Анною говорили про колаборації SOVA, які… Маєш можливість дізнатися про нові функції в тестовому середовищі, підготовленому для тебе. На підставі цього виходить кінцеве затвердження завдань з попереднього Sprint-y. Framework , тобто структурна основа, в якій організована робота.
Якщо всі члени команди досягають мети спринту, учнів запрошують на незвичайну вечерю, екскурсію або просто організовують вечір кіно і піци. Аgile – сучасний і зручний формат управління, здатний вирішити проблеми класичного проєктного менеджменту. Тому він високо цінується там, де потрібно створювати інноваційні проєкти.